PET - Polyetylén tereftalát je polyester. Poskytuje požadovanú tuhosť vrecka.

PE - Najbežnejším plastom je polyetylén alebo polyetylén.

Micron - Termín mikrón a symbol "μ" znamenajú jednu tisícinu milimetra, 0,001 mm

BOPP - Biaxiálne orientovaný polypropylén. Dáva produktu pekný matný povrch.

EVOH = etylénvinylalkohol: je formálny kopolymér etylénu a vinylalkoholu (nylonový film).

Čo je to PVDC ?

Polyvinylidénchlorid alebo PVDC je číry a flexibilný syntetický termoplast vyrobený polymerizáciou vinylindénchloridu. Je opticky číry s vysokým stupňom lesku a má vynikajúce bariéry proti kyslíku a vlhkosti porovnateľné s metalizovanými filmami. Vďaka tomu je PVDC ideálne pre domáce obaly a potraviny, lekárske a farmaceutické obaly, ktoré predlžujú trvanlivosť. PVDC je tiež vysoko odolný voči mnohým chemikáliám vrátane mastnoty a oleja.

Čo je to „metalizovaný“ film (MET-PET)?

Metalizovaný film je plastový film, na ktorý je nanesená tenká vrstva kovu. Hliníkom potiahnutá fólia má jasný a lesklý dekoratívny povrchový efekt. Okrem toho metalizovaný film pridáva bariérové ​​vlastnosti a vo vrstvenej štruktúre môže významne zvýšiť ochranu proti pachom a  aj vlhkosti. Metalizovaný film sa často vyskytuje v aplikáciách vo vreckách určených na občerstvenie, kávu a cukrovinky.

 Čo je to „laminovaný“ materiál?

Materiál, ktorý je zložený z viacerých vrstiev rôznych materiálov, ktoré sú spojené do jedného listu. Cieľom kombinácie rôznych materiálov je vytvoriť nový materiál s kombináciou vlastností, ktoré nie sú dostupné z jedného materiálu.

 Aký je rozdiel medzi fóliou z nylonu a polyetylénom?

Nylon je vhodný pre kyslíkovú bariéru a nárazovú pevnosť, ale cena je vysoká. Polyetylén, ako je PE, má svoje vlastné vlastnosti a je oveľa lacnejší.

Všetky naše vrecká sa vyrábajú z najlepších materiálov (bez obsahu BPA) a sú vhodné na balenie potravín v rámci predpisov a bezpečnostných noriem EÚ (EG 1935/2004 a EG 2002/72 a EG 10/2011). Máme veľa spokojných klientov v celej Európe.

Menu
Zavrieť
Košík
Zavrieť
Späť
Účet
Zavrieť