Vrecká sú vyrobené z dvoch alebo troch rôznych vrstiev materiálov. V popise vrecka je vždy uvedená skratka, z akého materiálu je dané vrecko vyrobené. Ponúkame vám vysvetlenie, čo aká skratka znamená a akú vlastnosť má ktorý materiál.

Pri výbere sáčkov odporúčame uprednostniť funkčnosť, v tomto prípade je vzhľad vždy na druhom mieste.

Dávno už nie je pravdou, že je hliníková vrstva najdôležitejšou vrstvou pre zachovanie arómy. Existuje náhrada a to metalizovaná PET fólia alebo rôzne kombinácie fólií, napr. BOPA + CPP.

Všetky nami predávané sáčky sú určené na styk s potravinami a ku všetkým sáčkam sú k dispozícii potrebné certifikáty.

MICRON - termín mikrón a symbol "μ" je označenie hrúbky fólie a znamená jednu tisícinu milimetra, 0,001 mm

KRAFT - papierová vrstva. Vo väčšine prípadov je použitý pre výrobu recyklovaný japonský papier. Sáčok môžete potlačiť pečiatkou alebo možno tiež použiť samolepku, ale je vhodné, aby samolepka mala silnejšiu vrstvu lepidla, inák by po naplnení vrecka mohlo dôjsť k odlepeniu samolepky.

PET (polyetyléntereftalát) - PET má výborné vlastnosti pre balenie potravín, najmä je cenená jeho pevnosť v ťahu, vynikajúca chemická odolnosť, nízka hmotnosť, dobrá elasticita a stabilita v širokom rozmedzí teplôt (od -60 do + 220 ° C).

PE - polyetylén - PE má nízku mernú hmotnosť, schopnosť teplom sa zmršťovať a zvárať, výbornú odolnosť voči vode a vodnej pare a naopak prepúšťa plyny ako kyslík, oxid uhličitý a aromatické látky. Vo väčšine prípadov sa používa ako vnútorná vrstva, vďaka ktorej možno sáčok uzavrieť teplom (zvarením zváračkou alebo kliešťami).

OPP - orientovaný polypropylén - PP je podobný PE (polyetylénu) aj vo svojich vlastnostiach. Je však tvrdšie, pevnejšie a tepelne odolnejší.

OPP mat - matná úprava OPP fólie. Poskytuje rovnaké vlastnosti.

CPP - odlievaný polypropylén - veľmi podobné vlastnosti ako OPP, vyniká vysokou transparentnosťou a je pevnejší ako OPP. Vo väčšine prípadov sa používa ako vnútorná vrstva, vďaka ktorej možno sáčok uzavrieť teplom (zvarením zváračkou alebo kliešťami).

AL - hliníková vrstva. Táto vrstva slúži na zamedzenie vniknutiu svetla, vlhkosti a kyslíka do vrecka.

BOPA (nylon) - použitie tejto fólie stále rastie. Je vysoko odolná proti prepichnutiu, poskytuje vysokú bariéru proti plynom a vlhkosti. Má vysokú chemickú odolnosť. V kombinácii s fóliou CPP alebo PE je plnohodnotnou náhradou AL fólie. Stabilita v širokom rozmedzí teplôt (od -60 do + 150 ° C).

PERG (GPP) - pergamenová náhrada je písací papier, vyrobený z prírodných surovín bez prídavku chemických látok. Táto vrstva je nepremastiteľná a vodeodolná.

BIO - kompostovateľný materiál (kukuričný škrob, papier, rastlinná celulóza). Z tohto materiálu sú vyrobené sáčky, zipsové uzávery a ventily na kávu. Vrecká sa od seba líšia počtom vrstiev a silou materiálov. Najsilnejšiu ochranu "aróma save" je sáčok s označením "metalizovaný". Materiál je plne kompostovateľný. Čas rozkladu od 2 mesiacov do pol roka.

Menu
Zavrieť
Košík
Zavrieť
Späť
Účet
Zavrieť