S neustále rastúcou informovanosťou obyvateľstva o problémoch životného prostredia spotrebitelia čoraz viac obracajú svoju lojalitu na ekologické podniky a výrobky. Ak vám vaša neistota bráni v začleňovaní ekologických postupov do vášho podnikania, čítajte ďalej. Ponúkame vám vysvetlenie celého procesu výrobu kraft papiera (sulfátového papiera)  aby ste vedeli, ako presne je vyrobený a aké komponenty ho robia ekologickým a sú lepšou voľbou ako štandardný papier. 

Ako sa vyrába papier Kraft papier (sulfátový papier)

Výrobky z kraftového papiera sa vyrábajú pomocou procesu Kraft, ktorý podobne ako iné spôsoby výroby papiera zahŕňa chemickú konverziu dreva na drevnú buničinu. Štrukturálnymi zložkami dreva sú lignín a celulóza. Pretože lignín nerobí dobrý papier, musí sa oddeliť od celulózy. Za týmto účelom sa štiepky varia v „bielej tekutine“ vyrobenej zo sulfidu sodného a hydroxidu sodného. Rozdeľujú lignín a celulózu od seba a zanechávajú buničinu z pevného dreva a „čierny likér“. Drevené štiepky sa teraz zmenili na buničinu a preosejú sa, aby sa odstránili väčšie kusy. Vláknina sa premyje, aby sa odstránili akékoľvek zvyškové tekutiny z varenia, a potom sa môže formovať do rôznych papierových výrobkov.

Prečo je papier Kraft lepší ako bežný papier

Ako teda možno porovnať sulfátový proces s inými metódami výroby papiera? V prvom rade je sulfátový papier silnejší vďaka svojmu zníženému obsahu lignínu a vysokému obsahu síry. Nezahŕňa ani rozsiahle bielenie, ktoré znižuje pevnosť papiera a zvyšuje výrobné náklady.

Na rozdiel od iných metód je možné používať na výrobu kraft papiera všetky druhy dreva, vrátane živicovej borovice a bambusu, ktoré sú vynechané z tradičných procesov výroby papiera. Navyše, vzhľadom na skutočnosť, že takmer všetky chemikálie použité v tomto procese sa regenerujú a opätovne používajú, je to sebestačná metóda. Hlavnými vedľajšími produktmi, ktoré nie sú recyklované, sú terpentín a talový olej, ktoré sa používajú na iné výrobné účely. Teraz, keď už máte základné vedomosti o tom, ako sa vyrába sulfátový papier, tu je niekoľko spôsobov, ako ho môžete implementovať. 

Na balenie

Výhody balenia sulfátovým papierom sú:

• Pretože nie ťažký použitie kraftového papiera na balenie udržuje prepravné náklady nízke.

• Textúra, trvanlivosť a flexibilita poskytujú väčšiu ochranu.

Pre váš obrázok

Papier Kraft používajte na ekologické vizitky.

• Prírodná kvalita dáva vizitkám vzhľad, ktorý je jednoduchý a všeobecne príťažlivý.

• Potenciálni klienti ocenia váš postoj k životnému prostrediu a vnímajú ho ako kredit vašej osobnosti.

• Vaše karty získajú pozornosť vďaka svojmu jedinečnému vzhľadu

Na obchod

• Kraftove obálky a puzdrá vydržia dlhšie.

• Nízky obsah lignínu v sulfátovom papieri spôsobuje, že je odolnejší a pevnejší ako iné materiály (Kraft je z nemčiny s významom sila).

Na balenie darčekov

Balenie darčekov je jednoduché vďaka univerzálnosti kraft. Balenie darčekového papiera z Kraft papiera

• Neutrálna charakteristika vedie kraftový papier k lepšej kreativite ako farebný papier s textúrou, pretože ho môžete navrhnúť a ozdobiť podľa vlastného výberu. * Poznámka: Toto funguje tiež pre osobné použitie.

S vyšším dopytom po výrobkoch a postupoch šetrných k životnému prostrediu, ako kedykoľvek predtým, poskytujete svojim zákazníkom produkty, o ktorých sa cítia dobre pri používaní. Tak urobte Zemi a sebe láskavosť. Prepnite na sulfát

Menu
Zavrieť
Košík
Zavrieť
Späť
Účet
Zavrieť